AnewZ-ը ներկայացրել է վավերագրական ֆիլմ՝ Ռուբեն Վարդանյանի ֆինանսական խարդախությունների մասին
AnewZ հեռուստաալիքը ներկայացրել է «Օլիգարխի մտահղացումը» վավերագրական ֆիլմը, որը նվիրված է նրա վերլուծմանը, թե ինչպես կարող են ֆինանսական հզորությունը, քաղաքական ազդեցությունը և նպատակասլաց ձևավորված նարատիվները ազդել հակամարտությունների և հանրային ընկալման վրա։
Ֆիլմի կենտրոնում Ռուբեն Վարդանյանն է և նրա՝ Մոսկվայի ֆինանսական էլիտայի ներկայացուցչից մինչև Ղարաբաղում անջատողական գործընթացներին  մասնակցության ճանապարհը։ Ֆիլմի ստեղծողները ընդգծում են, որ ֆիլմը հիմնված է բացառապես ստուգված աղբյուրների և հետաքննչական եզրակացությունների վրա և նպատակ չունի արժեքային դատողություններ ձևավորել։ Ֆիլմի նպատակն է փաստաթղթավորել որոշումների կայացման մեխանիզմները՝ նպաստելով թափանցիկության, հաշվետվողականության բարձրացմանը և ընթացող գործընթացների ավելի խորը հանրային ընկալմանը։
«Մենք սկսեցինք այս ֆիլմի նկարահանումները հունվարին։ Մենք հետաքննություն ենք  անցկացրել միջազգային չափանիշներին համապատասխան։ Նկարահանումները տեղի են ունեցել ութ երկրներում՝ Հայաստանում, Ուկրաինայում, ԱՄՆ-ում, Իսրայելում և մի շարք այլ երկրներում, այդ թվում՝ Ադրբեջանում։ Ֆիլմի վրա աշխատել է մոտ 100 մարդ։ Դրա պրեմիերան կկայանա այսօր», - ավելի վաղ մամուլի ասուլիսում նշել էր AnewZ հեռուստաալիքի տնօրեն Ռուֆատ Համզաևը։