Վարդանյանը խնդրել է դատարանին քրեական գործից բացառել որոշ փաստաթղթերը ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Դեկտեմբերի 9-ին շարունակվել է Հայաստանի քաղաքացի Ռուբեն Վարդանյանի դեմ հարուցված քրեական գործով դատավարությունը, ով մեղադրվում է խաղաղության և մարդկության դեմ հանցագործությունների, ահաբեկչության, ահաբեկչության ֆինանսավորման մեջ և Ադրբեջանի Քրեական օրենսգրքի այլ հոդվածներով։
Դատավոր Զեյնալ Աղաևը դատարանին, պետությունը ներկայացնող դատախազներին, թարգմանիչներին և այլ մասնակիցներին ներկայացրել է տուժողներին և նրանց իրավահաջորդներին, ովքեր առաջին անգամ էին մասնակցում դատավարությանը: Նա նաև բացատրել է նրանց իրավունքներն ու պարտականությունները օրենքով սահմանված կարգով:
Հետո լսվել են տուժողների ցուցմունքները:
Մեղադրյալ Ռուբեն Վարդանյանը քրեական գործին առնչվող որոշ փաստաթղթերի ծանոթանալու հնարավորություն ընձեռելու վերաբերյալ միջնորդություն է ներկայացրել, ինչպես նաև խնդրել է որոշ փաստաթղթեր հանել գործից:
Նախագահող դատավոր Զեյնալ Աղաևը պատասխանել է, որ մեղադրյալի համար համապատասխան պայմաններ կստեղծվեն այն բանից հետո, երբ որոշվի, թե կոնկրետ որ փաստաթղթերին է նա ուզում ծանոթանալ։
Հաջորդ դատական նիստը տեղի կունենա դեկտեմբերի 12-ին։