Վարդանյանը միջնորդություն է ներկայացրել քրեական գործին վերաբերող փաստաթղթերին ծանոթանալու վերաբերյալ ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Դեկտեմբերի 8-ին շարունակվել է Հայաստանի քաղաքացի Ռուբեն Վարդանյանի դեմ հարուցված քրեական գործով դատավարությունը, ով մեղադրվում է խաղաղության և մարդկության դեմ հանցագործությունների, ահաբեկչության, ահաբեկչության ֆինանսավորման մեջ և Ադրբեջանի Քրեական օրենսգրքի այլ հոդվածներով։
Դատավոր Զ. Աղաևը դատարանին, պետությունը ներկայացնող դատախազներին, թարգմանիչներին և այլ մասնակիցներին ներկայացրել է տուժողներին և նրանց իրավահաջորդներին, ովքեր առաջին անգամ էին մասնակցում դատավարությանը: Նա նաև բացատրել է նրանց իրավունքներն ու պարտականությունները օրենքով սահմանված կարգով:
Այնուհետև լսվել են տուժողների ցուցմունքները:
Տուժող Նուրան Գասիմովը ասել է, որ Լաչինում հակառակորդի հարձակման հետևանքով վիրավորվել է ոտքից: Ի պատասխան պետական մեղադրող Վյուսալ Աբդուլլաևի հարցին՝ նա նաև պարզաբանել է, որ միջադեպի ժամանակ վիրավորվել են նաև այլ անձինք:
Տուժող Ալիմուխտար Իբրահիմովը նշել է, որ վիրավորվել է քիչ առաջ ցուցմունք տված Նուրան Գասիմովի հետ միասին: Պետական մեղադրող Թարանա Մամեդովայի հարցերին պատասխանելով՝ նա հավելել է, որ այդ ժամանակ վիրավորվել են ևս մի քանի անձինք:
Տուժող Սամիր Մամեդովը նույնպես նշել է, որ վիրավորվել է Լաչինում թշնամու սադրանքի հետևանքով:
Մեղադրյալ Ռուբեն Վարդանյանը միջնորդություն է ներկայացրել քրեական գործին վերաբերող որոշակի փաստաթղթերն, այդ թվում՝ հարցաթերթիկներին ծանոթանալու վերաբերյալ:
Հաջորդ դատական նիստը նշանակված է դեկտեմբերի 9-ին։