Մարտեր Լաչինի ուղղությամբ. կիրառվում են հրետանի և անօդաչու թռչող սարքեր Հայերը լքում են դիրքերը
Caliber.Az-ի իրազեկ աղբյուրներից ստացած տեղեկատվության համաձայն՝ հայկական կողմը կիրառում է հրետանի, երկնքում ակտիվորեն գործում են հակառակորդի անօդաչու թռչող սարքեր։
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 11-ին Հայաստանի զինված ուժերի ստորաբաժանումները Գյորուսի շրջանի Դըղ բնակավայրի ուղղությամբ տեղակայված դիրքերից ինտենսիվ կրակ են բացել Լաչինի շրջանի ուղղությամբ գտնվող ադրբեջանական բանակի դիրքերի ուղղությամբ:
Ըստ օպերատիվ տվյալների՝ ադրբեջանական կողմը ֆիքսել է Լաչինի ուղղությամբ հակառակորդի կենդանի ուժի և ծանր տեխնիկայի կուտակումներ: Հայաստանը հրետանի և զրահատանկային զորքեր է հավաքում: Երևանը պատրաստվում է լուրջ ռազմական գործողության. ըստ ամենայնի, ղեկավարությունը որոշել է փոխել իրավիճակը տեղում։
Վերջին տվյալներով՝ հայերը լքել են դիրքերը Դըղ գյուղի ուղղությամբ և համալրել այն 11 հազարի շարքերը, ովքեր մարտի դաշտից ճողոպրել էին ավելի վաղ:
Այն, ինչ տեղի ունեցավ այսօր, հարձակում է Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության և ինքնիշխանության վրա, և դրա համար Հայաստանը շատ ծանր պատասխանատվություն է կրելու։