Յագուբ Էյուբովը մասնակցել է ԱՊՀ տնտեսական խորհրդի նիստին
Մարտի 29-ին Մոսկվայում կայացել է ԱՊՀ տնտեսական խորհրդի 101-րդ նիստը, որի ընթացքում քննարկվել են՝ Համագործակցության երկրների տնտեսական համագործակցության հարցերի լայն շրջանակ։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, նիստը անցկացվել է՝ Ռուսաստանի Դաշնության փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկի նախագահությամբ։
Նիստում Ադրբեջանը ներկայացրել է առաջին փոխվարչապետ Յագուբ Էյուբովը։
Տնտեսական խորհրդի անդամները լսել են տեղեկատվություն՝ Անկախ Պետությունների Համագործակցության Միջտարածաշրջանային և անդրսահմանային համագործակցության խորհրդի 2019-2023 թվականների գործունեության մասին։
Նիստի շրչանակներում քննարկվել են՝ քիմիական արդյունաբերության ոլորտում ԱՊՀ երկրների միջև համագործակցության հետագա զարգացման հայեցակարգի նախագիծը և դրա իրականացման գործողությունների ծրագիրը, ԱՊՀ երկրների փոխադարձ առևտրի խոչընդոտների հարցը և դրանց վերացման վերաբերյալ առաջարկությունները, համագործակցությունը թեթև արդյունաբերության ոլորտում, ԱՊՀ մարմինների ֆինանսավորումը, ապահովագրական ծառայությունների շուկայի զարգացումը, մինչև 2030թ. ԱՊՀ տնտեսական զարգացման ռազմավարության առաջին փուլի իրականացման գործողությունների ծրագրի կատարումը: