Պարգևատրվել են ադրբեջանա-թուրքական համատեղ զորավարժություններին մասնակցող մի խումբ զինծառայողներ ՖՈՏՈ/ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
24 0Հոկտեմբերի 2023 19:07
«Բարձրաստիճան դիտորդի օրը»՝ «Մուստաֆա Քեմալ Աթաթուրք – 2023» համատեղ մարտավարական զորավարժությունների շրջանակներում, Ադրբեջանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովը և Թուրքիայի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարար Յաշար Գյուլերը այլ հյուրերի հետ միասին հանդիպել են զորավարժություններին մասնակցող մի խումբ զինծառայողների հետ։
Այս մասին հայտնում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով ՊՆ-ին:
Ընդհանուր առմամբ, բարձր գնահատելով զորավարժությունների ընթացքը, պաշտպանության նախարարները թանկարժեք նվերներ են հանձնել երկու եղբայրական երկրների աչքի ընկած զինվորականներին։
Նշենք, որ «Մուստաֆա Քեմալ Աթաթուրք – 2023» համատեղ մարտավարական զորավարժությունը՝ նվիրված Թուրքիայի Հանրապետության հիմնադրման 100-ամյակին, որն անցկացվում է Ադրբեջանի Հանրապետության և Թուրքիայի Հանրապետության միջև ռազմական ոլորտում համագործակցության մասին համաձայնագրի համաձայն, կավարտվի հոկտեմբերի 25-ին։