Ջեյհուն Բայրամովը հանդիպել է Ռուսաստանի նախագահի հատուկ ներկայացուցչի հետ
Կայացել է՝ արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի և Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի միջազգային մշակութային համագործակցության հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Միխայիլ Շվիդկոյի հանդիպումը։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ԱԳՆ-ից, հանդիպմանը քննարկվել են՝ հումանիտար և մշակութային ոլորտներում Ադրբեջանի և Ռուսաստանի միջև համագործակցության հարցեր, ինչպես նաև տարածաշրջանային իրավիճակը։
Միխայիլ Շվիդկոյը տեղեկացրել է՝ մեծ առաջնորդ Հեյդար Ալիևի 100-ամյակի կապակցությամբ Ռուսաստանում անցկացվող միջոցառումների մասին և պատրաստակամություն հայտնել՝ հաջորդ տարի աջակցել երկու երկրների միջև մշակութային և հումանիտար ոլորտներում համատեղ միջոցառումների իրականացմանը։

Джейхун Байрамов встретился со спецпредставителем президента России ФОТО
Состоялась встреча министра иностранных дел Джейхуна Байрамова со специальным представителем президента Российской Федерации по международному культурному сотрудничеству Михаилом Швыдким.
Как сообщили Report в Министерстве иностранных дел, на встрече обсуждались вопросы сотрудничества между Азербайджаном и Россией в гуманитарной и культурной сферах, а также региональная ситуация.
Михаил Швыдкой проинформировал о мероприятиях, проводимых в России в связи со 100-летием великого лидера Гейдара Алиева, и выразил готовность оказать поддержку в реализации совместных мероприятий между двумя странами в культурной и гуманитарной сферах в следующем году.
На встрече также состоялся обмен мнениями по другим двусторонним и региональным вопросам, представляющим взаимный интерес.