Տեղի է ունեցել Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջխորհրդարանական բարեկամության խմբի հանդիպումը
27 0Հոկտեմբերի 2023 14:06
Սահիբա Գաֆարովայի գլխավորած Միլլի Մեջլիսի պատվիրակությունը՝ Անկարա պաշտոնական այցի շրջանակներում հանդիպել է՝ Թուրքիայի խորհրդարանի Ադրբեջան-Թուրքիա բարեկամության խմբի անդամների հետ։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են Միլլի Մեջլիսում, Թուրքիա-Ադրբեջան միջխորհրդարանական բարեկամության խմբի համանախագահ Շամիլ Այրըմը ողջունել է ադրբեջանական պատվիրակությանը Նա պատմել է բոլոր ոլորտներում եղբայրական երկրների միջև հարաբերությունների հաջող զարգացման մասին և նշել՝ հարաբերությունների ամրապնդման գործում երկու երկրների ղեկավարների առանձնահատուկ դերը։
Թուրքիայի հետ միջխորհրդարանական կապերի աշխատանքային խմբի անդամներ՝ Էլդար Գուլիևը, Ջավանշիր Փաշազադեն, Աղալար Վելիևը, Ֆազիլ Մուստաֆան, Թուրքիա-Ադրբեջան միջխորհրդարանական բարեկամության խմբի անդամներ՝ Քեմալ Չելիքը, Ջանթուրք Ալագյոզը, Օրհան Էրդեմը, Մեհմեդ Շահինը, Ուղուր Բայրաքթութանը պատմել են՝ երկկողմ հարաբերությունների ներկա բարձր մակարդակի, միջխորհրդարանական հարաբերությունների հետագա խորացման մասին: