Շահին Մուստաֆաևն ու Մհեր Գրիգորյանը հանդիպել են սահմանին
Մարտի 7-ին Ադրբեջանի և Հայաստանի սահմանին տեղի է ունեցել՝ սահմանազատման պետական հանձնաժողովների 7-րդ նիստը՝ երկու երկրների փոխվարչապետներ Շահին Մուստաֆաևի և Մհեր Գրիգորյանի նախագահությամբ։
Այս մասին Caliber.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունից։ Կողմերը մտքեր են փոխանակել սահմանազատման հարցերի շուրջ և սկսել են համակարգել՝ «Ադրբեջանի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի և Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի և սահմանների անվտանգության մասին» համատեղ գործունեության կանոնակարգի նախագիծը: Քննարկվել են նաև սահմանազատման աշխատանքների իրականացման կարգի վերաբերյալ հրահանգների նախագիծը։
Կողմերը պայմանավորվել են հնարավորինս սեղմ ժամկետներում ավարտել՝ սահմանազատման հանձնաժողովների համատեղ գործունեության կանոնակարգի նախագծի համաձայնեցումը և որոշել հաջորդ հանդիպման օրն ու վայրը։