Բաքվում կայացել է Ադրբեջան-Ղրղզստան միջկառավարական հանձնաժողովի նիստը
Օգոստոսի 16-ին Բաքվում տեղի է ունեցել՝ Ադրբեջանի Հանրապետության և Ղրղզստանի Հանրապետության միջև տնտեսական և հումանիտար ոլորտներում համագործակցության միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի 4-րդ նիստը։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, ադրբեջանական կողմից ԱՀ փոխվարչապետ, հանձնաժողովի համանախագահ Ալի Ահմեդովի և Ղրղզստանի կողմից, Ղրղզստանի Հանրապետության Նախարարների կաբինետի նախագահի տեղակալ, հանձնաժողովի համանախագահ Բակըտ Տորոբաևի նախագահությամբ նիստին մասնակցել են երկու երկրների համապատասխան պետական կառույցների լիազոր ներկայացուցիչներ։
Հանդիպման արդյունքներով Ալի Ահմեդովը և Բակըտ Տորոբաևը ստորագրել են՝ տնտեսական և հումանիտար ոլորտներում Ադրբեջանի Հանրապետության և Ղրղզստանի Հանրապետության միջև համագործակցության միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի 4-րդ նիստի արձանագրությունը։

ПОЛИТИКА  16 Августа 2022 - 15:30
16 августа в Баку прошло 4-е заседание совместной межправительственной комиссии по сотрудничеству между Азербайджанской Республикой и Кыргызской Республикой в экономической и гуманитарной сферах.
Как сообщает Report, в заседании под председательством заместителя премьер-министра Азербайджанской Республики, сопредседателя комиссии Али Ахмедова с азербайджанской стороны и заместителя председателя Кабинета министров Кыргызской Республики, сопредседателя комиссии Бакыта Торобаева с кыргызской стороны приняли участие полномочные представители соответствующих государственных структур обеих стран.
По итогам встречи Али Ахмедов и Бакыт Торобаев подписали протокол 4-го заседания совместной межправительственной комиссии по сотрудничеству между Азербайджанской Республикой и Кыргызской Республикой в экономической и гуманитарной сферах.