Հայերը փորձել են հարձակվել Ֆրանսիայում Ադրբեջանի դեսպանատան Մշակույթի կենտրոնի վրա
Փարիզում մի խումբ արմատական հայեր փորձել են հարձակում գործել Ֆրանսիայում Ադրբեջանի դեսպանատան Մշակույթի կենտրոնի վրա։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով Report-ին, իրավապահների միջամտության շնորհիվ հարձակումը կանխվել է։
Ոստիկանությունը արմատականներին ցրել է շենքից, որտեղ, ինչպես նախատեսված էր, տեղի է ունեցել ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ում Ադրբեջանի մշտական ներկայացուցչության կազմակերպած միջոցառումը՝ նվիրված Ադրբեջանի մշակութային ժառանգության ոչնչացմանը։
Միջոցառմանը ժամանած ֆրանսիացի հյուրերը ականատես են եղել հայ արմատականների սադրանքին և դատապարտել այդ գործողությունները։

Армяне попытались напасть на Культурный центр посольства Азербайджана во Франции ВИДЕО
В Париже группа радикально настроенных армян предприняла попытку нападения на Культурный центр посольства Азербайджана во Франции.
Как передает французское бюро Report, благодаря вмешательству правоохранителей нападение удалось предотвратить.
Полиция разогнала радикалов от здания, где, как и было запланировано, состоялось организованное постоянным представительством Азербайджана при ЮНЕСКО мероприятие, посвященное уничтожению культурного наследия Азербайджана.
Французские гости, прибывшие на мероприятие, стали свидетелями провокации армянских радикалов и осудили эти действия.