Աքարը՝ Հասանովին. Թուրքիան միշտ կանգնած է Ադրբեջանի կողքին
Թուրքիայի ազգային պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարը Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովի հետ հեռախոսազրույցում ասել է, որ իր երկիրը, ինչպես միշտ, կանգնած է Ադրբեջանի կողքին։
Այս մասին Caliber.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունում։
Զաքիր Հասանովն իր գործընկերոջը մանրամասն տեղեկացրել է հայկական զինուժի վերջին սադրանքների դեմ ադրբեջանական բանակի ձեռնարկած վճռական միջոցառումներից հետո ստեղծված օպերատիվ իրավիճակի, ինչպես նաև բանակաշինության ոլորտում տարվող աշխատանքների մասին։
Հուլուսի Աքարն ընդգծել է, որ ինչպես միշտ, այսօր էլ Թուրքիան աջակցում է Ադրբեջանին և միշտ կանգնած է նրա կողքին։
Հեռախոսազրույցի ընթացքում մտքերի փոխանակություն է տեղի ունեցել նաև ադրբեջանա-թուրքական ռազմական համագործակցության հեռանկարների շուրջ։

Акар - Гасанову: Турция всегда рядом с Азербайджаном
Министр национальной обороны Турции Хулуси Акар в ходе телефонного разговора с главой минобороны Азербайджана генерал-полковником Закиром Гасановым заявил, что его страна, как и всегда, рядом с Азербайджаном.
Об этом сообщили Caliber.Az в пресс-службе оборонного ведомства Азербайджана.
Министр З.Гасанов подробно проинформировал своего коллегу об оперативной обстановке, возникшей после предпринятых Азербайджанской армией решительных мер против последних провокаций вооруженных сил Армении, а также о работе, проведенной в области армейского строительства.
Х.Акар особо отметил, что сегодня Турция, как всегда, поддерживает Азербайджан и всегда на его стороне.
В ходе телефонного разговора также состоялся обмен мнениями о перспективах азербайджано-турецкого военного сотрудничества.