Քննարկվել են Ադրբեջանի և Ուզբեկստանի ՌՕՈՒ-ների միջև համագործակցության ընդլայնման հարցեր ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Նոյեմբերի 30-ին Ադրբեըջանի Հանրապետության պաշտպանության փոխնախարար, Ռազմաօդային ուժերի հրամանատար Ռամիզ Թահիրովը հանդիպել է՝ մեր երկրում գտնվող, Ուզբեկստանի Հանրապետության պաշտպանության փոխնախարար, հակաօդային պաշտպանության և Ռազմաօդային ուժերի հրամանատար Ահմեդ Բուրխանովի գլխավորած պատվիրակության հետ։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ՊՆ մամուլի ծառայությունից, ողջունելով հյուրերին՝ Ռ.Թահիրովը նշել է, որ ուրախ է նրանց տեսնել մեր երկրում, ընդգծել է՝ Ադրբեջանի և Ուզբեկստանի միջև համագործակցության զարգացումը ռազմական ավիացիայի և հակաօդային պաշտպանության, ինչպես նաև այլ ուղղություններում։
Շնորհակալություն հայտնելով հյուրընկալության համար՝ Ա.Բուրխանովն ընդգծել է, որ պետությունների միջև դրական հարաբերությունները կնպաստեն երկու երկրների Ռազմաօդային ուժերի զարգացմանը։
Հանդիպմանը մտքերի հանգամանալից փոխանակում է տեղի ունեցել՝ Ադրբեջանի և Ուզբեկստանի Ռազմաօդային ուժերի միջև համագործակցության զարգացման հեռանկարների շուրջ, քննարկվել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր։

Обсуждены вопросы расширения сотрудничества между ВВС Азербайджана и Узбекистана
30 ноября заместитель министра обороны Азербайджанской Республики - командующий Военно-воздушными силами генерал-лейтенант Рамиз Тахиров встретился с находящейся в нашей стране делегацией во главе с заместителем министра обороны Республики Узбекистан - командующим противовоздушной обороной и Военно-воздушными силами генерал-майором Ахмедом Бурхановым.
Как сообщили Caliber.Az в пресс-службе Минобороны, приветствуя гостей, Р.Тахиров отметил, что рад их видеть в нашей стране, подчеркнул важность развития сотрудничества между Азербайджаном и Узбекистаном в области военной авиации и противовоздушной обороны, а также в других направлениях.
Выражая благодарность за оказанное гостеприимство, А.Бурханов особо отметил, что позитивные отношения между государствами будут способствовать развитию Военно-воздушных сил обеих стран.
На встрече состоялся подробный обмен мнениями о перспективах развития сотрудничества между ВВС Азербайджана и Узбекистана, был обсужден ряд вопросов, представляющих взаимный интерес.
В заключение делегация посетила Центральный командный пункт ВВС и ознакомилась с проделанной здесь работой.