Հայրենական պատերազմի վետերանը նշանակվել է դատավորի պաշտոնում ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Ադրբեջանի արդարադատության նախարար Ֆիքրեթ Մամեդովը հանդիպել է՝ հանրապետության տարբեր առաջին ատյանի դատարաններում նշանակված 40 դատավորների հետ։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ԱՀ արդարադատության նախարարության մամուլի ծառայությունից, հանդիպմանը նախարարը հաջողություններ է մաղթել նրանց աշխատանքում։ Դատավորներին տրվել են ծառայողական վկայականներ, դատավորի խալաթներ, նրանք երդվել են։
Իրենց հերթին դատավորները խոստացել են իրենց գործունեության ընթացքում առաջնորդվել օրենքի գերակայությամբ, ազատ և օբյեկտիվ լինել պատիժներ կայացնելիս և պահպանել դատավորի բարձր կոչումը։

Ветеран Отечественной войны назначен судьёй
Министр юстиции Азербайджана Фикрет Мамедов встретился с 40 судьями, назначенными в различные суды первой инстанции республики.
Как сообщили Caliber.Az в пресс-службе Министерства юстиции АР, на встрече министр пожелал им успехов в работе. Судьям были вручены служебные удостоверения и судейские мантии, они приняли присягу.
В свою очередь, судьи пообещали в своей деятельности руководствоваться верховенством закона, быть свободными и объективными при вынесении приговоров, поддерживать высокое звание судьи.
Отметим, что один из новых судей, назначенных в соответствии с указом президента Ильхама Алиева – ветеран Отечественной войны Халыг Мамедов. Он назначен судьей Шекинского суда по тяжким преступлениям.