27 Հունվարի 2023 12:12
Թուրքիայի Կարս քաղաքում շարունակվում են «Միջազգային ձմեռային զորավարժություններ-2023»-ը, որին մասնակցում են նաև Առանձին համազորային բանակի զինծառայողները։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ՊՆ-ից, Ադրբեջանի հետ մեկտեղ 17 երկրների զինվորականներ տարբեր դրվագներով առաջադրանքներ են կատարում բարդ կլիմայական պայմաններում և բարդ տեղանքում։ Միջազգային վարժանքների ժամանակ հիմնական ուշադրությունը հատկացված է զորքերի փոխազդեցության կազմակերպմանը և մարտական համակարգման ապահովմանը, փորձի փոխանակմանը և պրոֆեսիոնալիզմի բարձրացմանը, ինչպես նաև ժամանակակից զենքի և տեխնիկայի արդյունավետ օգտագործման անձնակազմի հմտությունների առավել կատարելագործմանը:
Նշենք, որ Առանձին համազորային բանակի զինծառայողները ըստ արժանվույն են ներկայացնում Ադրբեջանը միջազգային վարժանքներում։

Военнослужащие Азербайджана демонстрируют профессионализм на международных учениях
В турецком городе Карс продолжаются «Международные зимние учения-2023» с участием военнослужащих Отдельной общевойсковой армии.
Как сообщили Caliber.Az в Минобороны, наряду с Азербайджаном, военнослужащие из 17-ти стран выполняют на учениях задачи по различным эпизодам в условиях сурового климата и сложного рельефа. Основное внимание на международных учениях уделено обеспечению боевой согласованности во взаимодействии войск, обмену опытом и повышению профессионализма, еще большему совершенствованию навыков личного состава по эффективному использованию принятых на вооружение современного оружия и техники.
Отметим, что военнослужащие Отдельной общевойсковой армии достойно представляют Азербайджан на международных учениях.