MONEYVAL-ը կգնահատի Ադրբեջանում փողերի լվացման դեմ պայքարի միջոցները
Եվրոպայի խորհրդի Փողերի լվացման և ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի հարցերով փորձագետների կոմիտեի (MONEYVAL) գնահատող առաքելությունը մարտի 1-ից 15-ը կայցելի Ադրբեջան:
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը՝ վկայակոչելով Ֆինանսական մոնիտորինգի ծառայությանը, այս մասին ասվել է Համակարգող խորհրդի նիստում, որը ստեղծվել է Նախարարների կաբինետի կողմից 2020 թվականի հոկտեմբերի 21-ին՝ թիվ 404 կարգադրությամբ՝ MONEYVAL-ի կողմից Ադրբեջանում անցկացվող՝ գնահատման աշխատանքների 5-րդ փուլին նախապատրաստվելու նպատակով։
Նիստում ներկաներին տեղեկացվել է՝ 2022 թվականի հունիսի 23-ին հաստատված Համակարգող խորհրդի Գործողությունների ծրագրի կատարման ընթացքի մասին, խորհրդի անդամները մտքեր են փոխանակել օրակարգային ընթացիկ հարցերի շուրջ։

MONEYVAL оценит меры по борьбе с отмыванием денег в Азербайджане
С 1 по 15 марта Азербайджан посетит оценочная миссия Комитета экспертов Совета Европы по борьбе с отмыванием денег и финансированием терроризма (MONEYVAL).
Как сообщает Report со ссылкой на Службу финансового мониторинга, об этом было сказано на заседании Координационного совета, созданного постановлением Кабинета министров от 21 октября 2020 года №404 в целях подготовки к 5-му раунду оценочных работ, проводимых MONEYVAL в Азербайджане.
На совещании участники были проинформированы о состоянии выполнения Плана мероприятий Координационного совета, утвержденного 23 июня 2022 года, члены совета обменялись мнениями по текущим вопросам повестки дня.