Բաքուն և Իսլամաբադը քննարկում են «կանաչ» նախագծերում ներդրումները
Պակիստանի կլիմայի փոփոխության հարցերի դաշնային նախարար Մուսադիկ Մասուդ Մալիքը Իսլամաբադում Ադրբեջանի դեսպան Խազար Ֆարհադովի հետ հանդիպմանը  քննարկել են երկու երկրների միջև ածխածնի արտանետումների քվոտայի առևտրի ոլորտում համագործակցությունը։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը՝ հղում անելով պակիստանյան լրատվամիջոցներին, այս մասին հայտնել է Պակիստանի կլիմայի փոփոխության հարցերի նախարարությունը։
«Նախարար Մալիքը երկուշաբթի հանդիպում է անցկացրել Ադրբեջանի դեսպանի հետ, որը նվիրված էր շրջակա միջավայրի պաշտպանության, կլիմայական փոփոխություններին դիմակայելու և ածխածնի արտանետումների քվոտայի առևտրի ոլորտներում համագործակցության քննարկմանը: Հանդիպման ընթացքում նախարարն առաջարկել է համատեղ նախաձեռնություններ՝ Պակիստանի չօգտագործված ածխածնի շուկան շահագործելու համար: Ադրբեջանի դեսպանը հաստատել է իր հանձնառությունը՝ ամրապնդելու երկկողմ կապերը [այս ուղղությամբ]», - ասվում է հայտարարության մեջ:
Մալիքը նաև նշել է Պակիստանի ներդրումային ներուժը արևային էներգիայի ոլորտում և հետաքրքրություն է հայտնել «կանաչ» տնտեսության շրջանակներում համատեղ ձեռնարկություններ հիմնելու հարցում։