Լաչինում էլեկտրահաղորդման նոր գծեր են անցկացվում ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Լաչինի կենտրոնում գտնվող տներին ու պետական կառույցներին անցկացվել են 0,4 կՎ լարման ստորգետնյա նոր գծեր։
«Ազերիշըգ» ԲԲԸ-ի մամուլի ծառայությունից Caliber.Az-ին հայտնել են, որ տարածաշրջանում 0,4 կՎ և 35 կՎ լարման բոլոր օդային գծերը փոխարինվում են ստորգետնյա գծերով։
110/35/10 կՎ ենթակայանից մինչև Լաչին անցկացվում է 35 կՎ լարման ստորգետնյա գիծ, որի շնորհիվ հնարավոր կլինի էլեկտրաէներգիա ապահովել քաղաքի ցանկացած հատված։
Բացի այդ, շարունակվում է 40 կմ երկարությամբ էլեկտրահաղորդման նոր գծի անցկացումը դեպի Լաչին հեռավոր Մինքենդ և Ագբուլագ գյուղեր:

В Лачине прокладывают новые электролинии ВИДЕО
К домам и государственным объектам, расположенным в центре города Лачина, проложены новые подземные линии электропередачи напряжением 0,4 Кв.
Как сообщили Caliber.Az в пресс-службе АО «Азеришыг», на территории района все воздушные (надземные) линии напряжением 0,4 Кв и 35 Кв заменяются на подземные линии.
От подстанции напряжением 110/35/10 Кв в Лачин прокладывается подземная линия напряжением 35 Кв, благодаря которой можно будет обеспечить электроэнергией любую часть города.
Кроме того, продолжается прокладка новой ЛЭП протяженностью 40 км к отдаленным лачинским селам Минкенд и Агбулаг.