Հակաահաբեկչական միջոցառումները՝ Հայրենական պատերազմում տարած հաղթանակի տրամաբանական շարունակությունն են Սահիբա Գաֆարովայի հայտարարությունը
02 0Հոկտեմբերի 2023 15:41
Ադրբեջանը լիովին վերականգնել է իր ինքնիշխանությունը՝ սեպտեմբերի 19-20-ը Ղարաբաղի տարածաշրջանում իրականացված տեղական հակաահաբեկչական միջոցառումներից հետո։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտարարել է Միլլի Մեջլիսի նախագահ Սահիբա Գաֆարովան՝ ելույթ ունենալով խորհրդարանի աշնանային նստաշրջանի առաջին լիագումար նիստում։
Ս.Գաֆարովան նշել է, որ հակաահաբեկչական միջոցառումները 44-օրյա Հայրենական պատերազմում տարած հաղթանակի տրամաբանական շարունակությունն էին։

Антитеррористические мероприятия - логическое продолжение победы, одержанной в Отечественной войне Заявление Сахибы Гафаровой
02 Октября 2023 11:55
Азербайджан полностью восстановил свой суверенитет после локальных антитеррористических мероприятий, проведенных в Карабахском регионе 19-20 сентября.
Как сообщает Report, об этом заявила спикер Милли Меджлиса Сахиба Гафарова, выступая на первом пленарном заседании осенней сессии парламента.
С.Гафарова отметила, что антитеррористические мероприятия были логическим продолжением победы, одержанной в 44-дневной Отечественной войне.