Թուրք նախարար. Մենք կզարգացնենք կապերը Ադրբեջանի հետ մշակույթի ոլորտում
Այս մասին Caliber.Az-ին ասել է Թուրքիայի մշակույթի և զբոսաշրջության նախարար Մեհմեթ Նուրի Էրսոյը՝ Թուրքիայի և Ադրբեջանի միջև մշակութային համագործակցության մասին համաձայնագրի ստորագրումից հետո։
Նախարարն ասել է, որ այս համաձայնագիրը խթան կհանդիսանա երկու երկրների միջև մշակութային կապերի հետագա զարգացման համար։
«Մեր հիմնական նպատակն է պահպանել թյուրքական աշխարհի ժառանգությունը և առաջ տանել մշակութային ոլորտը։ Դրա վառ օրինակն է Թուրքիայի և Ադրբեջանի միջև մշակույթի ոլորտում համագործակցության ընդլայնումը»,- ընդգծել է Էրսոյը։

Турецкий министр: Будем развивать связи с Азербайджаном в сфере культуры
Об этом Report заявил министр культуры и туризма Турции Мехмет Нури Эрсой после подписания договора о культурном сотрудничестве между Турцией и Азербайджаном.
Министр сказал, что это соглашение даст стимул для дальнейшего развития культурных связей между двумя странами.
«Наша главная цель - сохранить наследие тюркского мира и продвигать сферу культуры. Расширение сотрудничества Турции и Азербайджана в области культуры служит ярким тому примером», - подчеркнул Эрсой.
Отметим, что сегодня в Анкаре на 3-ем заседании совместной турецко-азербайджанской комиссии в Анкаре между Турцией и Азербайджаном был подписан договор о культурном сотрудничестве.