Բեռլինում հարգել են Խոջալուի ցեղասպանության զոհերի հիշատակը
Փետրվարի 22-ին Բեռլինի ադրբեջանական մշակութային կենտրոնում՝ Գերմանիայում Ադրբեջանի դեսպանատունը հիշատակի միջոցառում է անցկացրել՝ նվիրված Խոջալուի ցեղասպանությանը։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են դեսպանատանը, միջոցառմանը ներկայացվել է՝ ողբերգական իրադարձությունները պատկերող լուսանկարների ցուցահանդես։
Գերմանիայում Ադրբեջանի դեսպան Նասիմի Աղաևը, ելույթ ունենալով՝ Խոջալուի ցեղասպանության մասին գերմաներեն լեզվով կարճամետրաժ ֆիլմի ցուցադրությամբ սկսված միջոցառմանը՝ մասնակիցներին առաջարկել է մեկ րոպե լռությամբ հարգել ցեղասպանության զոհերի հիշատակը։

В Берлине почтили память жертв Ходжалинского геноцида
В Азербайджанском Культурном Центре в Берлине посольство Азербайджана в Германии 22 февраля провело памятное мероприятие, посвященное Ходжалинскому геноциду.
Как сообщили АПА в посольстве, на мероприятии была представлена фотовыставка, отображающая трагические события.
Посол Азербайджана в Германии Насими Агаев, выступая на мероприятии, которое началось с показа короткометражного фильма на немецком языке о Ходжалинском геноциде, предложил участникам мероприятия почтить минутой молчания память жертв геноцида.