16 Ապրիլի 2024 12:12
Առանձին համազորային բանակի զորամասերում և կազմավորումներում անցկացվել է մարդատար ավտոմեքենաների և ավտոբուսների ստուգում։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ՊՆ-ից, զննության ընթացքում ստուգվել են մեքենաների տեխնիկական վիճակը և երթևեկության անվտանգությունն ապահովող կառավարման համակարգերի պիտանիությունը։ Առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձվել՝ մեխանիզմների և շարժական սարքերի սպասարկման, ինչպես նաև տեխնիկական սպասարկման ստուգմանը։ Լավագույն արդյունք ցույց տված զորամասերը պարգևատրվել են ։
Նշենք, որ զորամասերում և կազմավորումներում անցկացվող տեխնիկական ստուգատեսները կարևոր դեր են խաղում՝ անձնակազմի գիտելիքների և հմտությունների կատարելագործման, մարտական և տեխնիկական պատրաստվածության բարձր մակարդակի պահպանման գործում։

ПОЛИТИКА  16 Апреля 2024 - 10:14
В воинских частях и соединениях Отдельной общевойсковой армии проведен смотр легковых автомобилей и автобусов.
Как сообщили Caliber.Az в Минобороны, в ходе смотра были проверены техническое состояние автомобилей, исправность систем управления, обеспечивающих безопасность движения. Особое внимание уделялось проверке исправности механизмов и ходовых частей, а также техническому обслуживанию. Воинские части, показавшие лучший результат, были награждены.
Отметим, что технические смотры, проводимые в воинских частях и соединениях, играют важную роль в совершенствовании знаний и навыков личного состава, в поддержании высокого уровня боевой и технической подготовки.