Մարտական ​​պատրաստության պարապմունքներ են անցկացվել ինժեներական ստորաբաժանումների հետ
Պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովի կողմից հաստատված պատրաստության պլանի համաձայն՝ մարտական պատրաստության պարապմունքներ են անցկացվել ինժեներական ստորաբաժանումների հետ։
Այս մասին Caliber.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի Պաշտպանության նախարարությունից: Պարապմունքներում ներգրավված անձնակազմը գործնականում կատարել է: ականների և չպայթած զինամթերքի հայտնաբերման և վնասազերծման, ականապատ տարածքներում տարբեր եղանակներով անցումներ բացելու, խոչընդոտների հաղթահարման և այլ խնդիրներ։
Ինժեներական աջակցության առաջադրանքներ կատարող զինծառայողների հետ պարապմունքների հիմնական նպատակն է՝ բարձրացնել նրանց պրոֆեսիոնալիզմի մակարդակը և կատարելագործել նրանց հմտությունները՝ արդյունավետ օգտագործելու սպառազինության մեջ առկա ժամանակակից ինժեներական տեխնիկան և սարքավորումները:

С инженерными подразделениями проведены занятия по боевой подготовке
В соответствии с планом подготовки, утвержденным министром обороны генерал-полковником Закиром Гасановым, с инженерными подразделениями были проведены занятия по боевой подготовке.
Об этом Caliber.Az сообщили в Министерстве обороне Азербайджана,привлеченный к занятиям личный состав практически выполнил задачи по обнаружению и обезвреживанию мин и неразорвавшихся боеприпасов, открытию проходов на минных полях различными способами, преодолению препятствий и другие задачи.
Основной целью занятий с военнослужащими, выполняющими задачи инженерного обеспечения, является повышение уровня их профессионализма и совершенствование навыков эффективного использования современной инженерной техники и оборудования, имеющихся на вооружении.