Կարասին. Ռուսաստանը և Ադրբեջանը երկու եղբայրական պետություններ են
Մենք ոչ միայն հարեւաններ ենք, այլ եղբայրներ ենք, մենք երկար դարեր միասին ունենք ռազմավարական համագործակցություն։
Ինչպես հայտնում է Report-ը, այս մասին հայտարարել է ՌԴ Դաշնային խորհրդի միջազգային հարցերով կոմիտեի ղեկավար Գրիգորի Կարասինը՝ Ադրբեջանի Անկախության օրվա առթիվ կազմակերպված հանդիսավոր ընդունելության ժամանակ։
«Մենք սովորել ենք միասին նայել մեր նախագահների աչքերով աշխարհում առկա խնդիրներին, ճիշտ հասկանալ, թե դա ինչ է նշանակում մեր տարածաշրջանի համար։ Մենք շատ ենք գնահատում կայունությունը։ Բաքուն այժմ շատ կարևոր դեր է խաղում դրանում։ Հենց այդպես են մտածում Մոսկվայում բոլորը, տա Աստված, որ այդպես էլ շարունակվի։ Ուստի շնորհավորում ենք մեր եղբայրական ու բարեկամ ժողովրդին՝ այս տոնի առթիվ և մաղթում ամենայն բարիք»։

Карасин: Россия и Азербайджан - два братских государства
Мы не только соседи - мы братья, мы вместе на протяжении многих веков стратегически взаимодействуем.
Как сообщает Report, об этом заявил глава комитета Совета Федерации РФ по международным делам Григорий Карасин на торжественном приеме по случаю дня независимости Азербайджана.
«Мы научились глазами наших президентов вместе смотреть на те проблемы, которые существуют в мире, понимать правильно, что это значит для нашего региона. Мы очень дорожим стабильностью. Баку сейчас играет в этом очень значимую роль именно так в Москве рассуждают все, дай Бог, чтобы так было и впредь. Поэтому поздравляем наш братский дружественный народ с праздником и желаем всего самого хорошего».