17 Հունիսի 2024 11:49
Հունիսի 16-ին Պակիստանի Իսլամական Հանրապետության վարչապետ Մուհամմեդ Շահբազ Շարիֆը զանգահարել է Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևին։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին տեղեկություն է տարածել նախագահի մամուլի ծառայությունը։
Մուհամմեդ Շահբազ Շարիֆը շնորհավորել է Ադրբեջանի ղեկավարին, բարեկամ և եղբայրական ադրբեջանական ժողովրդին՝ սուրբ Գուրբանի տոնի առթիվ։
Երախտագիտություն հայտնելով ուշադրության և շնորհավորանքների համար՝ Ադրբեջանի նախագահն իր հերթին, շնորհավորանքներ է փոխանցել տոնի առթիվ բարեկամ ու եղբայր Պակիստանի ժողովրդին, մաղթել խաղաղություն և հանգստություն:
Նախագահ Իլհամ Ալիևը և վարչապետ Մուհամմեդ Շահբազ Շարիֆը հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել են տարբեր ոլորտներում կապերի զարգացման հեռանկարները և համաձայնության են եկել երկկողմ հարաբերություններն էլ ավելի բարձր մակարդակի բարձրացնելու վերաբերյալ։

ПОЛИТИКА  16 Июня 2024 - 14:32
Премьер-министр Исламской Республики Пакистан Мухаммад Шахбаз Шариф 16 июня позвонил Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву.
Мухаммад Шахбаз Шариф поздравил главу нашего государства, дружественный и братский азербайджанский народ со священным праздником Гурбан.
Выразив признательность за внимание и поздравления, Президент Азербайджана, в свою очередь, передал дружественному и братскому пакистанскому народу поздравления по случаю праздника и пожелания мира и спокойствия.
В ходе телефонного разговора Президент Ильхам Алиев и премьер-министр Мухаммад Шахбаз Шариф обсудили перспективы развития связей в различных сферах и пришли к договоренности поднять двусторонние отношения на еще более высокий уровень.
Премьер-министр Пакистана поздравил главу нашего государства по случаю проведения COP29 в нашей стране и пригласил Президента Ильхама Алиева посетить с официальным визитом Пакистан.