Մուխտար Բաբաև. COP29 օրակարգը կներառի հասարակության բոլոր շերտերը և պետական կառույցները
Ադրբեջանի օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում բոլոր պայմանները կստեղծվեն Միլլի Մեջլիսի (խորհրդարան) արտահերթ ընտրություններում ընտրողների հարմարավետ քվեարկության համար։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի (ԿԸՀ) նախագահ Մազահիր Փանահովը հանձնաժողովի նիստում։
«Պետք է ձգտել այնպես անել, որ ազատագրված տարածքների ընտրատեղամասերը միմյանցից շատ հեռու չլինեն։ Այս տարածքների 34 ընտրատեղամասերը լիովին պատրաստ են ընտրություններին։ Բացի այդ, ինչպես արդեն ասացինք, մենք նաև ժամանակավոր տեղամասեր ենք ստեղծում»,- հավելել է հանձնաժողովի նախագահը:

Мазахир Панахов: На освобожденных территориях будут созданы все условия для голосования
На освобожденных от оккупации территориях Азербайджана будут созданы все условия для комфортного голосования избирателей на внеочередных выборах в Милли Меджлис (парламент).
Как сообщает Trend, об этом сказал председатель Центральной избирательной комиссии (ЦИК) Азербайджана Мазахир Панахов на сегодняшнем заседании ЦИК.
«Нужно постараться, чтобы избирательные участки на освобожденных территориях находились не слишком далеко друг от друга. 34 избирательных участка на этих территориях полностью готовы к выборам. Кроме того, как мы уже говорили, мы создаем также временные участки», - добавил он.
Напомним, что 28 июня Президент Ильхам Алиев подписал распоряжение о роспуске Милли Меджлиса VI созыва и назначении внеочередных выборов в Милли Меджлис. Распоряжением Милли Меджлис шестого созыва распущен, а на 1 сентября назначены внеочередные выборы.