Սերբիայի ռազմական կցորդին պատմել են Ադրբեջանի ականային խնդրի մասին ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Ադրբեջանի Ականազերծման գործակալությունում (ANAMA) կայացել է՝ ANAMA-ի խորհրդի նախագահի տեղակալ Սամիր Փոլադովի և Ադրբեջանում Սերբիայի ռազմական կցորդ, գնդապետ Միլե Չելիքովիչի հանդիպումը:
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ANAMA-ում, հանդիպմանը Սամիր Փոլադովը հյուրին պատմել է՝ Ադրբեջանի առջև ծառացած ականային խնդրի, ականներով և չպայթած զինամթերքով ադրբեջանական տարածքների աղտոտման մասշտաբների, մարդասիրական ականազերծման ուղղությամբ անցկացվող աշխատանքների, Ականային վտանգի դեմ պայքարում միջազգային առաջատար փորձի կենտրոնի մասին, որը կստեղծվի մեր երկրում:
Հանդիպմանը մտքերի փոխանակություն է տեղի ունեցել՝ Ադրբեջանում հումանիտար ականազերծմանը Սերբիայի հնարավոր աջակցության շուրջ։

Военному атташе Сербии рассказали о минной проблеме Азербайджана ФОТО
В Азербайджанском агентстве по разминированию (ANAMA) состоялась встреча заместителя председателя правления ANAMA Самира Поладова и военного атташе Сербии в Азербайджане полковника Миле Челиковича.
Как сообщили Caliber.Az в ANAMA, на встрече Самир Поладов рассказал гостю о минной проблеме, с которой столкнулся Азербайджан, о масштабах загрязнения азербайджанских территорий минами и неразорвавшимися боеприпасами, о проводимой работе по гуманитарному разминированию, о Центре международного передового опыта в борьбе с минной угрозой, который будет создан в нашей стране.
На встрече состоялся обмен мнениями о возможной поддержке Сербией гуманитарного разминирования в Азербайджане.