Ադրբեջանցի դիպուկահարները կատարելագործում են կրակային պատրաստման հմտությունները ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Ընթացիկ տարվա պատրաստության պլանի համաձայն՝ ադրբեջանական բանակում անցկացվել է դիպուկահարների պատրաստման դասընթաց։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ՊՆ մամուլի ծառայությունից, ուսումնական ծրագրին համապատասխան՝ զինծառայողները վերապատրաստվել են դիպուկահար հրացանների մարտավարական և տեխնիկական բնութագրերին և կատարելագործել կրակային պատրաստման գործնական հմտությունները։
Դասընթացի ընթացքում դիպուկահարները բարձր պրոֆեսիոնալիզմով կատարել են՝ կրակային դիրքի ընտրության, քողարկման, ինչպես նաև տարբեր հեռավորությունների վրա գտնվող թիրախների հայտնաբերման և ոչնչացման առաջադրանքները։

Азербайджанские снайперы совершенствуют навыки по огневой подготовке ФОТО
Согласно плану подготовки на текущий год, в азербайджанской армии был проведен курс по снайперской подготовке.
Как сообщили Caliber.Az в пресс-службе Минобороны, в соответствии с учебной программой военнослужащие были обучены тактико-техническим характеристикам снайперских винтовок и усовершенствовали практические навыки по огневой подготовке.
В ходе курса снайперы с высоким профессионализмом выполнили задачи по выбору огневой позиции, маскировке, а также по обнаружению и уничтожению целей, расположенных на разных расстояниях.