10 Օգոստոսի 2022 12:12
Ներքին գործերի նախարարություն ստեղծելու վերաբերյալ Կառավարության օրենսդրական նախաձեռնությունը խորհրդարանի քննարկմանը կներկայացվի սեպտեմբերին:
Ներքին գործերի սուպերնախարարի պաշտոնին հավակնում է ՔՊ-ական պատգամավոր, Պաշտպանության նախարարի անկատար երազանքը սրտում պահած Անդրանիկ Քոչարյանը։
Սակայն, Քոչարյանի դեմ ներթիմային հուժկու արշավ է իրականացվում: Ընդ որում՝ նրա նշանակումը փորձում են կանխել իշխանության «ստարիկները»՝ Վիգեն Խաչատրյան, Գագիկ Ջհանգիրյան, և այլք, որոնք կանխատեսում են Քոչարյանի նշանակման աղետաբեր հետևանքները։

Кочарян метит в кресло министра, команда Пашиняна – против
Законодательная инициатива правительства Пашиняна о создании министерства внутренних дел будет вынесена на обсуждение парламента в сентябре.
Об этом Caliber.Az сообщает со ссылкой на армянские СМИ.
На пост суперминистра внутренних дел претендует депутат от «Гражданского договора» Андраник Кочарян, хранящий в сердце несбыточную мечту стать министром обороны.
Однако против Кочаряна проводится мощная внутрикомандная кампания. Причем, его назначение пытаются предотвратить такие «старики» во власти как Виген Хачатрян, Гагик Джангирян и другие, которые пророчат катастрофические последствия назначения Кочаряна.