Ադրբեջանն ու Վրաստանը մտադիր են ընդլայնել իրավական ոլորտում համագործակցությունը
Վրաստանում Ադրբեջանի դեսպան Ֆաիգ Գուլիևը և Վրաստանի փաստաբանների ասոցիացիայի նախագահ Իրակլի Կանդաշվիլին հանդիպման  շրջանակներոխմ քննարկել են՝ իրավական ոլորտում երկկողմ համագործակցությունը։
Report-ի փոխանցմամբ, հանդիպման ընթացքում դեսպան Ֆ.Գուլիևը ընդգծել է՝ փաստաբանության ինստիտուտի կարևոր դերը իրավական պետության և արդար դատական ​​համակարգի ձևավորման գործում և հատուկ նշել է՝ փաստաբանի մասնագիտության կարևորությունը՝ Վրաստանում անկախ և թափանցիկ դատական ​​համակարգի կառուցման գործում։
Դիվանագետը ուշադրություն է հրավիրել Ադրբեջանի և Վրաստանի միջև ռազմավարական գործընկերության հաջող շարունակման կարևորությանը, այդ թվում՝ իրավական ոլորտում։ Նա ընդգծել է երկու երկրների համապատասխան իրավական մարմինների միջև համագործակցության ընդլայնման, փոխադարձ փորձի փոխանակման կազմակերպման, համատեղ նախաձեռնությունների իրականացման և ինստիտուցիոնալ կապերի ամրապնդման կարևորությունը։ Ֆաիգ Գուլիևը պատրաստակամություն է հայտնել՝ աջակցել այս ոլորտում համակարգման և համագործակցության գործընթացին։