Բոչորիշվիլի. Մենք կքննարկենք Բաքվի և Թբիլիսիի ռազմավարական գործընկերությունը
Վրաստանի վարչապետի և Ադրբեջանի նախագահի հանդիպման ընթացքում կքննարկվեն բոլոր կարևոր հարցերը, որոնք անհրաժեշտ են մեր հարաբերությունների հետագա խորացման համար։
Ինչպես հաղորդում է ԱՊԱ-ն, այս մասին Բաքվում լրագրողներին ասել է Վրաստանի արտգործնախարար Մակա Բոչորիշվիլին։
Նախարարի խոսքով, այսօր տեղի կունենա Վրաստանի և Ադրբեջանի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 10-րդ նիստը, որը շատ կարևոր ձևաչափ է երկու երկրների վարչապետների ղեկավարությամբ։
«Հանձնաժողովի նիստին կմասնակցեն Վրաստանի և Ադրբեջանի կառավարությունների անդամները։ Բնականաբար, մենք կքննարկենք բոլոր հարցերը, որոնք առկա են երկկողմ հարաբերություններում, մասնավորապես՝ ռազմավարական գործընկերությունը տարբեր ոլորտներում, որոնք միավորում են մեզ և Ադրբեջանին։ Իհարկե, հանդիպումները կանցկացվեն ամենաբարձր մակարդակով, Վրաստանի վարչապետը կհանդիպի Ադրբեջանի նախագահի հետ, և այս ձևաչափով կքննարկվեն մեր հարաբերությունների հետագա խորացման համար անհրաժեշտ բոլոր կարևոր հարցերը»,- ասել է Մակա Բոչորիշվիլին։