Գեներալներ Իսլամզադեն և Ահմեդովը այցելել են ՌՕՈՒ զորամասեր
Ադրբեջանի Հանրապետության պաշտպանության փոխնախարար, Ռազմաօդային ուժերի (ՌՕՈՒ) հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Նամիկ Իսլամզադեն և Ադրբեջանի Հանրապետության գլխավոր դատախազի տեղակալ, զինվորական դատախազ, արդարադատության գեներալ-մայոր Բահրուզ Ահմեդովը հանդիպել են ՌՕՈՒ-ի ենթակայության տակ գտնվող զորամասերի անձնակազմի հետ։
Այս մասին Caliber.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունում:
Հանդիպման ընթացքում ընդգծվել է, որ Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ, Զինված ուժերի Գերագույն գլխավոր հրամանատար Իլհամ Ալիևի ղեկավարությամբ բանակում, այդ թվում՝ ՌՕՈՒ-ում, հաջողությամբ իրականացվող բարեփոխումների շրջանակներում ձևավորվել են ժամանակակից ռազմական միջոցներով հագեցած և բարձր մարտական պատրաստվածության ունեցող զորամասեր։ Նշվել է, որ այսուհետ էլ հատուկ ուշադրություն կդարձվի պրոֆեսիոնալ կադրերի պատրաստմանը։
Զինվորական դատախազը նշել է, որ օրենքի գերակայության ապահովումը կարևոր դեր է խաղում բանակում կայուն ծառայողական միջավայր ստեղծելու գործում։
Ռազմաօդային ուժերի հրամանատարը շեշտել է անձնակազմի մասնագիտական պատրաստվածության մակարդակի, ինչպես նաև մարտական հերթապահության և առաջադրանքներ կատարելու ժամանակ նրանց պատասխանատվության բարձրացման կարևորությունը։