Ադըգյոզալով. Հայերը սպանեցին իմ նորածին երեխային
Բաքվի ռազմական դատարանում այսօրվա դատական ​​նիստում՝ տուժող Ռամիզ Ադըգյոզալովը հայտարարել է, որ հայերը սպանել են նրա նորածին երեխային, որը ընդամենը 39 օրական էր։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, Գազախի շրջանի Բաղանիս Այրըմ գյուղում բնակվող տուժածը հայտնել է, որ ողբերգությունը տեղի է ունեցել 1990 թվականի մարտի 23-ի լույս 24-ի գիշերը։
Նրա խոսքով՝ գյուղ են մտել մեծ թվով հայ զինվորականներ։ Սկզբում կանայք թալանեցին տները, որից հետո տղամարդիկ դրանք հրկիզեցին։
Ռամիզ Ադըգյոզալովը նաև հայտնել է, որ այդ օրը հայերը այրել են գյուղի վեց բնակիչների և մեկ ոստիկանի։
Նշենք, որ Բաքվում շարունակվում է Հայաստանի քաղաքացիների դատավարությունը, որոնք մեղադրվում են՝ հայկական ռազմական ագրեսիայի հետևանքով խաղաղության և մարդկության դեմ կատարված հանցագործությունների, պատերազմական հանցագործությունների, այդ թվում՝ ագրեսիվ պատերազմի նախապատրաստման և վարման, ցեղասպանության, պատերազմի օրենքների և սովորույթների խախտման, ահաբեկչության, ահաբեկչության ֆինանսավորման, իշխանության բռնի զավթման և պահպանման, ինչպես նաև բազմաթիվ այլ հանցագործությունների մեջ։