Ալի Նագիևը մասնակցել է ԱՊՀ Հատուկ ծառայությունների ղեկավարների խորհրդի նիստին
Կայացել է ԱՊՀ անդամ պետությունների անվտանգության մարմինների հերթական նիստը։
Այս մասին հաղորդում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով Ադրբեջանի Պետական ​​անվտանգության ծառայության մամուլի ծառայությանը։
Մայիսի 16-ին Ադրբեջանի Հանրապետության Պետական ​​անվտանգության ծառայության պետ, գեներալ-գնդապետ Ալի Նագիևը մասնակցել է՝ ԱՊՀ անդամ պետությունների անվտանգության մարմինների և հատուկ ծառայությունների ղեկավարների խորհրդի 56-րդ նիստին, որը տեղի է ունեցել Տաջիկստանի Հանրապետության մայրաքաղաք Դուշանբեում:
Միջոցառումից առաջ Տաջիկստանի Հանրապետության նախագահ Էմոմալի Ռահմոնն ընդունել է ԱՊՀ երկրների պատվիրակությունների ղեկավարներին, որից հետո նիստը սկսել է իր աշխատանքը։
Նիատում քննարկման հիմնական թեման  է դարձել՝ միջազգային ահաբեկչության, միջազգային կազմակերպված հանցագործության և կիբեռհանցագործության, կրոնական ծայրահեղականության և արմատականության, ԱՊՀ տարածքում թմրանյութերի ապօրինի շրջանառության դեմ համատեղ պայքարի կարևորությունը, ինչպես նաև  հատուկ ծառայությունների միջև տեղեկատվության փոխանակումը՝  տարածաշրջանի երկրների առջև ծառացած արտաքին սպառնալիքները ժամանակին չեզոքացնելու  նպատակով։