Բաքվի ռազմական դատարանում ներկայացվել են Զանգիլանի հայկական օկուպացիայի կադրերը
Բաքվի ռազմական դատարանում այսօրվա դատական ​​նիստում ցուցադրվել են տեսանյութեր, որոնք նկարահանվել են՝ Հայաստանի զինված ուժերի կողմից Զանգիլանի և Գուբադլիի շրջանի Զիլանլը գյուղի օկուպացիայի ժամանակ։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, տեսակադրերում երևում են սպանված և այրված ադրբեջանցի ոստիկանների մարմինները, ինչպես նաև լսվում են հայ զինծառայողների զրույցներ. «Մենք գրավեցինք այս բարձունքը։ Այստեղից ավելի հեռու Իրանն է։ Դրանից հետո մենք կշարժվենք դեպի Զանգիլան։ Այնտեղ՝ դեպի Արազ, Զանգիլանն է։ Մենք կատարել ենք մեր նախնիների պատգամը և հասել մեր նպատակին», - ասում են զինվորականները։
Տեսանյութում հայ զինծառայողները երգում են «Վեր կաց, դաշնակ Դրո» երգը՝ «Դաշնակցություն» գրությամբ դրոշի ֆոնի վրա։
Նշենք, որ խաղաղության և մարդկության դեմ հանցագործությունների, պատերազմական հանցագործությունների, այդ թվում՝ ագրեսիվ պատերազմի նախապատրաստման և վարման, ցեղասպանության, պատերազմի օրենքների և սովորույթների խախտման, ահաբեկչության, ահաբեկչության ֆինանսավորման, իշխանության բռնի զավթման և պահպանման, ինչպես նաև բազմաթիվ այլ հանցագործությունների մեջ մեղադրվող ՀՀ քաղաքացիների դատավարությունը կշարունակվի մայիսի 16-ին։