Բաքվում մեկնարկել է կիբերանվտանգության ոլորտում տարածաշրջանում խոշորագույն միջոցառումը
09 0Հոկտեմբերի 2025 12:06
Այսօր Բաքվի Կոնգրեսի կենտրոնում մեկնարկել է՝ կիբերանվտանգության ոլորտում տարածաշրջանում խոշորագույն  միջոցառումը՝ «Կրիտիկական ենթակառուցվածքների պաշտպանության մարտահրավեր 2025»-ը (CIDC-2025):
APA-ի փոխանցմամբ, միջոցառումը կազմակերպվել է՝ Հատուկ կապի և տեղեկատվական անվտանգության պետական ​​ծառայության կողմից՝ Պետական ​​անվտանգության ծառայության (ՊԱԾ) հետ համատեղ:
Տեղեկատվության համաձայն, այս տարվա CIDC-2025-ին մասնակցել են՝ 2245 այցելու, 934  թրենինգների մասնակից, 51 թիմ և 56 գործընկեր կազմակերպություն: Միջոցառման հիմնական նպատակն է՝ կիսվել կարևորագույն ենթակառուցվածքների պաշտպանության, տեղեկատվական անվտանգության, թվային դիմադրողականության և արհեստական ​​բանականության կիրառման ոլորտում լավագույն միջազգային փորձով, ինչպես նաև ամրապնդել պետական ​​և մասնավոր հատվածների միջև համագործակցությունը:
Միջոցառման նպատակն է՝ բարելավել պետական ​​​​մարմինների, կարևորագույն ենթակառուցվածքների, ֆինանսական և հեռահաղորդակցության ոլորտների աշխատակիցների գիտելիքները, հմտությունները և փորձը տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում, ինչպես նաև ամրապնդել պետական ​​​​և մասնավոր հատվածների միջև համագործակցությունն ու համակարգումը: