Բելգիայի դեսպան. Ադրբեջանը ցուցաբերել է իսկական հյուրընկալություն
Իրանում տեղի ունեցած իրադարձությունների կապակցությամբ՝ մեր գլխավոր խնդիրն է օգնել Բելգիայի քաղաքացիներին: Մենք նրանց օգնություն ենք ցուցաբերել ինչպես Իրանում, այնպես էլ կշարունակենք օգնություն ցուցաբերել Ադրբեջանից:
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին ասել է Իրանում Բելգիայի դեսպան Միշել Մալհերբեն, որը տարհանվել է Աստարայի սահմանային անցակետով:
«Մենք ուրախ ենք, որ Իրանն ունի այնպիսի լավ հարևան, ինչպիսին Ադրբեջանն է, մենք շատ գոհ էինք այստեղ հանդիպելիս մեզ ցուցաբերված անկեղծությունից և ուշադրությունից: Ադրբեջանը առանձնանում է իսկական հյուրընկալությամբ: Բելգիան և Ադրբեջանը ունեն ամուր և առողջ երկկողմ հարաբերություններ: Մենք ուրախ ենք այսօր այստեղ լինել և շարունակել մեր գործունեությունը այստեղից՝ Իրանում բնակվող Բելգիայի քաղաքացիների անվտանգությունն ապահովելու համար: Ժամանակը ցույց կտա, թե ինչ կլինի ապագայում»: