Գաֆարովա. Միլլի Մեջլիսը մեծ նշանակություն է տալիս ԹուրքՊԱ-ի շրջանակներում գործունեությանը
Միլի Մեջլիսի նախագահ Սահիբա Գաֆարովան ելույթ է ունեցել՝ հունիսի 12-ին Աստանայում կայացած ԹուրքՊԱ-ի 14-րդ լիագումար նիստից հետո կայացած մամուլի ասուլիսում։
Ինչպես AZERTAC-ին հայտնել են խորհրդարանի մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, Սահիբա Գաֆարովան նշել է ԹուրքՊԱ-ի նախագահության փոխանցումը Ադրբեջանի Հանրապետության Միլլի Մեջլիսից՝ Ղազախստանի Հանրապետության խորհրդարանի մաժիլիսին և վստահություն է հայտնել, որ դա կնպաստի կազմակերպության հետագա ամրապնդմանը և մեր ընդհանուր գործի ուժեղացմանը։
Ինչպես նշել է Սահիբա Գաֆարովան, Միլլի Մեջլիսը մեծ նշանակություն է տալիս ԹուրքՊԱ-ի շրջանակներում գործունեությանը։ Միլի Մեջլիսի երկկողմ և բազմակողմ համագործակցությունը եղբայրական երկրների խորհրդարանների հետ՝ հիմնված է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի գաղափարի վրա. «Մեր ընտանիքը թուրքական աշխարհն է։ Մենք այլ ընտանիք չունենք»։