Խազար Իբրահիմը շնորհակալություն է հայտնել Վաշինգտոնի քաղաքապետին
ԱՄՆ-ում Ադրբեջանի դեսպան Խազար Իբրահիմը շնորհակալություն է հայտնել Վաշինգտոնի քաղաքապետ Մյուրիել Բաուզերին՝ մայիսի 28-ի՝ Ադրբեջանի Դեմոկրատական ​​Հանրապետության հիմնադրման, Ադրբեջանի անկախության օր հռչակելու  107-ամյակի պատվին համապատասխան հռչակագիր ստորագրելու համար:
Դեսպանը համապատասխան հրապարակում է արել X սոցիալական ցանցի իր էջում:
Հաղորդագրությունում նա շնորհակալություն է հայտնել քաղաքապետ Բաուզերին՝ 2025 թվականի մայիսի 28-ը Վաշինգտոնում Ադրբեջանի Հանրապետության անկախության օր հայտարարելու  համար։
«Սրտանց շնորհակալ եմ Ձեզ այս պատվի և գնհատման համար»։ ասվում է հրապարակման մեջ։
Հռչակագրում ընդգծվում է, որ 107 տարի շարունակ աշխարհի միլիոնավոր ադրբեջանցիներ մայիսի 28-ը նշել են որպես Անկախության օր։ Նշվում է նաև, որ 2025 թվականին կլրանա Ադրբեջանի անկախության վերականգնման 34-ամյակը և ԱՄՆ-ի ու Ադրբեջանի միջև դիվանագիտական ​​հարաբերությունների հաստատման 33-ամյակը։ Նշվում է, որ Ադրբեջանը դարձավ առաջին մուսուլմանական երկիրը, որը կանանց շնորհեց տղամարդկանց հետ հավասար իրավունքներ, այդ թվում՝ ընտրելու իրավունք։ «Ադրբեջանի դեսպանատան ներկայությունը և ադրբեջանական համայնքի նվիրվածությունը ազատության, հավասարության և արդարության սկզբունքներին մեզ հարստացնում է ինչպես երբեք», - ասվում է քաղաքապետի հայտարարության մեջ։
«Որպես Վաշինգտոն քաղաքի քաղաքապետ՝ ես 2025 թվականի մայիսի 28-ը հայտարարում եմ որպես Ադրբեջանի անկախության օր Վաշինգտոնում», - հայտարարել է Մյուրիել Բոուզերը։