Միջազգային խորհրդարանական համաժողովի մասնակիցներն այցելել են Խանքենդի
«Պառլամենտարիզմ. ավանդույթներ և հեռանկարներ» թեմայով միջազգային խորհրդարանական համաժողովի մասնակիցները՝ Ղարաբաղ կատարած այցի շրջանակներում:այցելել են Խանքենդի քաղաք:
Ինչպես հայտնում է Report-ը, պատվիրակությունը նախ ժամանել է Խանքենդիի Հաղթանակի հրապարակ։ Ադրբեջանի նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Էլչին Յուսուբովը հյուրերին տեղեկություններ է տրամադրել քաղաքի մասին։
Այնուհետև հյուրերն այցելել են Ղարաբաղի համալսարան։ Համալսարանի ռեկտոր Շահին Բայրամովը նրանց պատմել է ուսումնական հաստատության մասին: Նշվել է, որ Ղարաբաղի համալսարանը ստեղծվել է՝ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի 2023 թվականի նոյեմբերի 28-ի կարգադրությամբ։ Կարճ ժամանակում համալսարանում ստեղծվել  է ժամանակակից կրթական ենթակառուցվածք։ Բոլոր ուսումնական մասնաշենքերը հիմնանորոգվել են, դասասենյակները և վարչական սենյակները հագեցվել են ժամանակակից պահանջներին համապատասխանող սարքավորումներով։