Քերիմլին, Մամեդովը և Փաշազադեն Էր-Ռիադում՝ ՄԱԿ-ի Քաղաքակրթությունների դաշինքի գլոբալ ֆորումում
Կրոնական կազմակերպությունների հետ աշխատանքի պետական ​​կոմիտեի նախագահ Ռամին Մամեդովը Էր-Ռիադում մասնակցել է՝ ՄԱԿ-ի Քաղաքակրթությունների դաշինքի 11-րդ գլոբալ ֆորումին։
Ինչպես հայտնում է Report-ը՝ պետական ​​կոմիտեին հղումով, Ռամին Մամեդովը մասնակցել է՝ ֆորումի բացման արարողությանը և ՄԱԿ-ի Քաղաքակրթությունների դաշինքի բարեկամների խմբի բարձր մակարդակի նիստին։
Միջոցառմանը Ադրբեջանը ներկայացրել են նաև՝ մշակույթի նախարար Ադիլ Քերիմլին և Կովկասի մահմեդականների վարչության նախագահ շեյխ-ուլ-իսլամ Ալլահշուքյուր Փաշազադեն։
Ֆորումին մասնակցել են՝ պետությունների և կառավարությունների ղեկավարներ, միջազգային և տարածաշրջանային կազմակերպությունների ղեկավարներ, կրոնական առաջնորդներ, ինչպես նաև մասնավոր հատվածի, երիտասարդության, մշակույթի, սպորտի, ակադեմիական շրջանակների և լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ։
Ֆորումը համընկնկել է Դաշինքի 20-ամյակի հետ և նվիրված էր՝ դրա գործունեության երրորդ տասնամյակում կայուն խաղաղություն ապահովելու հետագա քայլերի որոշմանը։