Ադրբեջանն ու Սաուդյան Արաբիան քննարկել են ռազմական համագործակցության ընդլայնման հարցը
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովն ընդունել է՝ պաշտոնական այցով մեր երկրում գտնվող Սաուդյան Արաբիայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ Ֆայադ բին Համեդ Ալ-Ռովաիլիի գլխավորած պատվիրակությանը։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ՊՆ-ից, հանդիպմանը Զաքիր Հասանովը հայտարարել է, որ Ադրբեջանի և Սաուդյան Արաբիայի միջև հարաբերությունները կառուցված են բարեկամության և եղբայրության սկզբունքի վրա, և երկրի ղեկավարությունը հատուկ ուշադրություն է դարձնում այդ կապերի զարգացմանը։
Հանդիպմանը քննարկվել են՝ Ադրբեջանի և Սաուդյան Արաբիայի միջև ռազմական, ռազմատեխնիկական և ռազմական կրթության ոլորտում համագործակցության ներկա վիճակը և զարգացման հեռանկարները, մտքերի փոխանակում է տեղի ունեցել՝ տարածաշրջանային անվտանգության հարցերի շուրջ։
Պատվիրակության հետ հանդիպել է նաև՝ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ և գլխավոր շտաբի պետ Քերիմ Վելիևը։ Կողմերը վստահություն են հայտնել, որ փոխվստահության և աջակցության վրա հիմնված երկկողմ համագործակցությունը կշարունակի զարգանալ և  նշել են՝ երկու երկրների միջև փորձի փոխանակման կարևորությունը։