Արևմտյան Ադրբեջանի համայնքը զգուշացնում է հայ ռևանշիստներին
Արևմտյան Ադրբեջանի համայնքը խստորեն դատապարտում է սեպտեմբերի 2-ին Հայաստանի ռևանշիստական ​​ուժերի, անջատողական վարչակարգի մնացորդային տարրերի սադրիչ հայտարարությունները, որոնք սպառնում են Ադրբեջանի ինքնիշխանությանը և տարածքային ամբողջականությանը, նրանց, ովքեր, հենվելով իրենց արևմտյան հովանավորների վրա, երազում են «վերադառնալ Ղարաբաղ՝ միջազգային երաշխիքների ներքո» և մերժելով արևմտյան ադրբեջանցիների վերադարձի իրավունքը։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին ասվում է Արևմտյան Ադրբեջանի Համայնքի մեկնաբանության մեջ։ «Մենք բազմիցս դիմել ենք Հայաստանի կառավարությանը կոչով վերջ դնելու՝ իր տարածքում գործող, Ադրբեջանի ինքնիշխանությանը դեմ  հանդես եկող ուժերին։ Հայաստանի կառավարությունը ոչ միայն միջոցներ չի ձեռնարկում, այլև խոսելով խաղաղության մասին, խրախուսում է հակաադրբեջանական քայլերը։ Անընդունելի է, այսպես կոչված, «հայրենադարձության հանձնաժողովի» հարմարավետ գործունեությունը Հայաստանում, որը ղեկավարում են նախկին արտգործնախարարը, անջատողական ռեժիմի մնացորդային տարրերը, որոնք իրենց ներկայանում են որպես «վտարանդի կառավարություն»։
Մենք հայտարարում ենք, որ եթե Հայաստանը չհրաժարվի այս վտանգավոր քաղաքականությունից, ապա մենք կսկսենք աշխատել Ադրբեջանի Հանրապետությունում վտարանդի Արևմտյան Ադրբեջանի կառավարություն ստեղծելու ուղղությամբ և դիմում կուղարկենք Միլլի Մեջլիս՝ խորհրդարանում Արևմտյան Ադրբեջան վերադառնալու վերաբերյալ հանձնաժողով ստեղծելու նպատակով»,- ընդգծել են կառույցում։