Բաքուն և Անկարան քննարկել են պաշտպանական արդյունաբերության համար կադրերի պատրաստումը
Աշխատանքային այցով Թուրքիայում գտնվող Ադրբեջանի պաշտպանական արդյունաբերության փոխնախարար Հիդայաթ Ազիմովը՝ այցելել է այդ երկրի մի քանի բարձրագույն ուսումնական հաստատություններ և հանդիպել դրանց ղեկավարների հետ։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են  Պաշտպանական արդյունաբերության նախարարությունից՝ հանդիպումների ընթացքում քննարկման հիմնական թեման  է եղել՝ պաշտպանական արդյունաբերության համար կադրերի պատրաստումը, այս ոլորտում փոխշահավետ համագործակցության մեխանիզմները և երիտասարդ մասնագետների փոխանակման ծրագրերի իրագործումը։
Թուրքական բուհերի ղեկավարները Հիդայաթ Ազիմովին պատմել են՝ իրենց բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների հետազոտական ​​ենթակառուցվածքների, պաշտպանական արդյունաբերությանը կենտրոնացած հատուկ հնարավորությունների, ինչպես նաև արհեստական ​​բանականության տեխնոլոգիաների կիրառման վերաբերյալ իրենց փորձի մասին։
Հանդիպումների ընթացքում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել՝ այս ոլորտներում համագործակցությունը ընդլայնելու մասին։