Բաքվում, Սումգայիթում, Նախչըվանում, Խանքենդիում, Շուշայում և Լաչինում ռազմական շքերթներ կանցկացվեն
Պաշտպանության նախարարի կողմից հաստատված պլանի համաձայն՝ Հաղթանակի օրվա հինգերորդ տարեդարձի կապակցությամբ՝ Բաքվի, Սումգայիթի, Նախչըվանի, Խանքենդիի, Շուշայի և Լաչինի կենտրոնական փողոցներում, պողոտաներում և հրապարակներում զինվորական նվագախմբերի ուղեկցությամբ երթեր կանցկացվեն։
Ինչպես Caliber.az-ին հայտնել են Պաշտպանության նախարարությունից, նոյեմբերի 6-ին, ժամը 10:00-ից մինչև 12:00-ն, երթերը  կանցկացվեն հետևյալ երթուղիներով.
*Բաքվում՝ Շեհիդների ծառուղի, Կրակի աշտարակների համալիր, «Իչերիշեհեր» մետրոյի կայարան, Գալա  գափըսը (Բերդի դարպաս), Ադրբեջանի պետական ​​տիկնիկային թատրոն, «Ազնևթի» շրջան, «Բահրամ Գուրի» հուշարձան, Գ. Մուսաբեյովի այգի, Աբդուրահիմ Բեյ Հագվերդիևի փողոց, Հուսեյն Ջավիդի պողոտա, Հուսեյն Ջավիդի այգի, Խորհրդարանի պողոտա, Շեհիդների ծառուղի, «Օլիմպիկ աստղ» մարզա-զվարճանքի կենտրոն, Սամեդ Վուրղունի փողոց, Սպաների ցբոսայգի, Բաքվի պետական ​​կրկես, Հեյդար Ալիևի պալատ, Նասիմիի հուշարձան, Նավթագործների պողոտա։
*Սումգայիթում՝ Պրիմորսկի բուլվարի տարածքը։
*Նախչըվանում՝ Դիլգամ Փիշավարիի և Ազիզ Ալիևի փողոցներ, Հեյդար Ալիևի պողոտա։
*Խանքենդի, Լաչին և Շուշա քաղաքների կենտրոնական փողոցներ և պողոտաներ։