Բայրամով. Մակրոնը բազմիցս զանգահարել և սպառնացել է Ադրբեջանին
44-օրյա Հայրենական պատերազմի սկսվելուց հետո Ադրբեջանի վրա սկսեցին քաղաքական և դիվանագիտական ​​ճնշում գործադրել, և ռազմական հաջողությունների ձեռքբերմանը զուգընթաց այդ ճնշումը աճեց և նույնիսկ վերածվեց սպառնալիքների։
Oxu.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին պատմել է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը՝ Հանրային հեռուստատեսության «Təmas xətti» («Շփման գիծ») հաղորդման ժամանակ։
Նրա խոսքով՝ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը այդ օրերին բազմիցս զանգահարել և սպառնացել է Ադրբեջանին։
«Ֆրանսիայի նախագահն ասել է. «Դուք պետք է անմիջապես կանգ առնեք»։ Նա ասել է, որ եթե դա տեղի չունենա, Ֆրանսիան կճանաչի Լեռնային Ղարաբաղը։ Եվ անմիջապես պատասխան է ստացել Ադրբեջանի նախագահից, ով ընդգծել է, որ ֆրանսիական կողմը կարող է դա անել, բայց դա մեզ համար ոչինչ չի փոխի։ Եվ որ նրանք կարող են վստահ լինել, որ Ադրբեջանը անմիջապես կխզի Ֆրանսիայի հետ բոլոր դիվանագիտական ​​հարաբերությունները», - ասել է նախարարը՝ բացահայտելով պետության ղեկավարի պատասխանը Մակրոնին։