Բայրամովն ու Մորատինոսը քննարկել են իսլամաֆոբիայի դեմ պայքարը
Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումի շրջանակում Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը հանդիպել է ՄԱԿ-ի Քաղաքակրթությունների դաշինքի բարձր ներկայացուցիչ Միգել Անխել Մորատինոսի հետ։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են արտաքին գործերի նախարարությունից, հանդիպմանը քննարկվել են Ադրբեջանի և ՄԱԿ-ի Քաղաքակրթությունների դաշինքի միջև համագործակցության, համատեղ նախագծերի շարունակման և ապագա փոխգործակցության հեռանկարների շուրջ հարցեր։
Ջեյհուն Բայրամովը նշել է Ադրբեջանի և ՄԱԿ-ի Քաղաքակրթությունների դաշինքի միջև համագործակցության կարևոր դերը միջմշակութային և միջկրոնական երկխոսության խթանման գործում և ընդգծել Ադրբեջանի ներդրումը Բաքվի գործընթացի և այլ միջազգային նախաձեռնությունների միջոցով միջմշակութային երկխոսության զարգացման գործում:
Ջեյհուն Բայրամովն իր զրուցակցին տեղեկացրել է հետհակամարտային շրջանում տարածաշրջանային իրավիճակի, խաղաղության հաստատմանն ուղղված Ադրբեջանի ջանքերի, Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման և այդ գործընթացում առկա խոչընդոտների մասին։