Բայրամովը Հունգարիայի նախագահի հետ քննարկել է տարածաշրջանային և երկկողմ օրակարգը
Հունգարիայի նախագահ Տամաշ Շույոկը ընդունել է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովին՝ այդ երկիր նրա կատարած շխատանքային այցի շրջանակներում։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ, այս մասին  ասվում է արտաքին գործերի նախարարության՝ սոցիալական ցանցում հրապարակման մեջ։
«Հանդիպումը արժեքավոր հարթակ է հանդիսացել՝ երկկողմ համագործակցության դինամիկ օրակարգի վերաբերյալ կարծիքներ փոխանակելու և վերջին տարիներին ձեռք բերված առաջընթացը գնահատելու համար։
Կողմերը քննարկել են ռազմավարական գործընկերության ընդլայնումը  առանցկային ոլորտներում, այդ թվում՝ առևտուր, ներդրումներ, էներգետիկ անվտանգություն, «կանաչ» տեխնոլոգիաներ, տրանսպորտային փոխկապակցվածություն, կրթություն և մշակութային փոխանակումներ։
Ընդգծվել է մշտական քաղաքական երկխոսության և բարձր մակարդակի շփումների կարևորությունը՝ Ադրբեջանի և Հունգարիայի միջև փոխշահավետ կապերի ամրապնդման համար։
Քննարկվել են նաև մեր տարածաշրջանում հետկոնֆլիկտային իրականության հարցերը, Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը, ինչպես նաև Ադրբեջանի ազատագրված տարածքների վերականգնման և վերակառուցման վերաբերյալ ջանքերը։
Կողմերը նշել են տարածաշրջանային և բազմակողմ շրջանակներում աճող համագործակցությունը՝ ընդգծելով երկու երկրների միջև համագործակցության հետագա ամրապնդման իրենց համատեղ հանձնառությունը», - ասվում է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարության հրապարակման մեջ։