Համաժողով Բաքվում. Ադրբեջան և ՆԱՏՕ. 30 տարվա գործընկերություն հանուն խաղաղության
Նոյեմբերի 26-ին Բաքվում կայացել է գիտագործնական  համաժողով՝ նվիրված ՆԱՏՕ-ի «Գործընկերություն հանուն խաղաղության» շրջանակային փաստաթղթին Ադրբեջանի միանալու 30-ամյակին։
Ինչպես հաղորդում է APA-ն, միջոցառման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել՝ Դաշինքի հետ մեր երկրի գործընկերության պատմության, ներկա վիճակի և ապագայի հեռանկարների, SNT ծրագրի ձեռքբերումների, ՆԱՏՕ-ի գլխավորած խաղաղապահ գործողություններում ու  եվրոպական տարածաշրջանում  էներգետիկ անվտանգությունը ապահովելու գործում մեր երկրի  ավանդի և այլ թեմաների շուրջ, որոնք բխում են ՆԱՏՕ-ի հետ Ադրբեջանի գործընկերությունից։
Համաժողովին մասնակցել են՝ ԱՀ ԱԳՆ ռազմաքաղաքական հարցերի վարչության պետի պաշտոնակատար Անար Մութալիմովը, ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի օպերացիաների գծով օգնական Բուրջու Սանը, արտասահմանյան երկրների ակադեմիական շրջանակների անդամներ, վերլուծաբաններ ինչպես նաև տեղական  պետական կառույցների և համապատասխան ուսումնական հաստատությունների ներկայացուցիչներ: