Իտալիան ուսումնասիրում է Ադրբեջանի ռազմական փորձը
Հուլիսի 23-ին ադրբեջանական բանակի գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-գնդապետ Քերիմ Վելիևը հանդիպել է՝ այցով մեր երկրում գտնվող Իտալիայի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ Լուչանո Պորտոլանոյի գլխավորած պատվիրակության հետ։
Արարողությունից հետո կայացած հանդիպմանը գեներալ-գնդապետ Ք. Վելիևը գոհունակություն է հայտնել՝ իր իտալացի գործընկերոջը մեր երկրում տեսնելու կապակցությամբ։ Ընդգծելով ռազմական ոլորտում ադրբեջանա-իտալական հարաբերությունների հատուկ նշանակությունը՝ գլխավոր շտաբի պետը նշել է նման այցելությունների կարևորությունը փորձի փոխանակման համար։
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության և հյուրընկալության համար՝ գեներալ Լ. Պորտոլանոն գոհունակություն է հայտնել՝ մեր երկրների միջև համագործակցության ներկա վիճակից և ընդգծել, որ դա կնպաստի երկու երկրների բանակների զարգացմանը։
Հանդիպման շրջանակներում քննարկվել են՝ Ադրբեջանի և Իտալիայի միջև ռազմական, ռազմատեխնիկական և ռազմակրթական ոլորտներում համագործակցության հետագա ամրապնդման, զարգացման հեռանկարների և մի շարք այլ հարցեր։ Կողմերը վստահություն են հայտնել ապագայում համագործակցության հաջող շարունակման վերաբերյալ։